תערוכת הבוגרים.ות של התכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי, בצלאל

התערוכה וסדרת אירועים הפועלת תחת הכותרת ׳סימני דרך׳ חושפת תוצרים של תהליכים ארוכי טווח, שהחלו בלימודים או אפילו לפניהם, ומתעתדים להמשיך הלאה מעבר לנקודת הציון הנוכחית לעבר העשייה המקצועית של הבוגרים והבוגרות של התכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי. הפרויקטים המוצגים מתווים דרך להובלת שינוי חברתי, תפיסתי או מקצועי, מסמנים את העתיד לבוא.

׳סימני דרך׳ מקיפה את תחומי העיסוק של בוגרי ובוגרות התכנית, ואת השדות בהם הם שואפים ליישם פרקטיקות חדשות. התערוכה מזמינה את המבקרים.ות להיחשף ולהתנסות במגוון פרויקטים המדגימים את חשיבותה של נקודת המבט ותפיסת העולם העיצובית בתחומים מגוונים ביניהם: חינוך ותהליכי למידה, שדות הקושרים את הגוף לזהות והתנהגות אנושית, הכלה חברתית ובריאות.

Arrow icon
Arrow icon

שלושת המסלולים מציגים רוחב יריעה של מתודולוגיות וגישות לאופן בו עיצוב משפיע על ההוויה האנושית, עיצוב הבוחן תרבות חומרית ועיצובית, עיצוב הבוחן אינטראקציות של בני אדם עם טכנולוגיות ואת ההשפעה של טכנולוגיות על החברה ועיצוב הבוחן את תפקידו של המעצב כסוכן שינוי בתהליכים אנושיים.

במסגרת האירועים הבוגרים והבוגרות יציגו אינטראקציות, פאנלים וסיורים תמטיים לצד במת פרויקטים בה יספרו על המחקר ועל התהליכים בהם עסקו במהלך תכנית הלימודים. במקביל לתערוכה, יוצג לקסיקון מחקר עיצוב הולך וגדל, בו הבוגרים.ות מנסחים תפיסות ותובנות חדשות במגוון גישות ומתודולוגיות מחקר. כל מושג המוצג בלקסיקון נשען על מחקר וזווית ראייה ייחודית היוצרת המשגה חדשה ומרחיבה את מילון המושגים בשדה העיצוב.

התערוכה, הלקסיקון והאירועים נוצרו בתהליך של עיצוב משתף (Co-design) עם בוגרי ובוגרות שלושת המסלולים בתכנית — אודות עיצוב, עיצוב וטכנולוגיה וניהול עיצוב וחדשנות.

אוצרות התערוכה: איה בנטור ונעמי סלייני
עיצוב גרפי: יסמין נקאש
ראש התוכנית: רומי מיקולינסקי
רכזת התוכנית: טרן גילוט
מפיקה: מרסל ביטון